O nas

Jesteśmy mieszkańcami różnych osiedli Grochowa oraz Kawęczyna-Wygody, którym zależy na bezpiecznym dostępie do rezerwatu Olszynka Grochowska i uporządkowaniu terenów na styku kolei i miasta.

Nie chcemy marnować czasu urzędników na czytanie wielu apeli o tym samym, albo czymś zupełnie ortogonalnym, więc staramy się wypracowywać wspólne stanowisko i skoordynować wysyłanie pism. 

Nie chcemy tworzyć szumu informacyjnego, dlatego starannie sprawdzamy wszelkie publikowane informacje i rzetelnie informujemy zainteresowanych mieszkańców o naszym problemie i statusie sprawy.

Koordynujemy rozproszone działania. Razem osiągnęliśmy już masę krytyczną, dzięki czemu nas głos jest słyszany w instytucjach, od których zależy budowa niezbędnych przejść przez tory. Koordynujemy też kontakty np. z prasą i mediami.

Wobec skali problemu jest nas względnie mało. Mamy też własne rodziny i pracę, czasem brakuje nam czasu, pomysłów i sił, więc jeśli chcesz nam pomóc napisz do nas. Dzielimy się pracą, której w tej sprawie niestety nie brakuje.

Nie mamy żadnej formalnej struktury ani finansowania. Na potrzeby łatwiejszej identyfikacji w kontaktach z urzędami posługujemy się nazwą Inicjatywa obywatelska „Przejście do Olszynki”.

Zapraszamy do kontaktu na adres przejscie.olszynki@gmail.com oraz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku.