Co słychać na budowie + postępy w naszej sprawie 

Opublikowano

Trwają prace modernizacyjne linii kolejowej 506 oraz 7, mają one zakończyć się pod koniec 2023r. Wierzymy, że do tego czasu będziemy mogli bezpiecznie przekraczać tory by dostać się do Rezerwatu Olszynki Grochowskiej. Czekamy na oficjalną odpowiedź od władz PKP PLK na pismo Zastępcy Prezydenta miasta Warszawy w sprawie utworzenia bezpiecznych przejść przez tory, które zostało wysłane w listopadzie 2022r.  Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli podzielić się z Wami konkretnymi i przede wszystkim dobrymi informacjami w sprawie stworzenia bezpiecznych przejść przez tory.

Tymczasem o postępach prac modernizacyjnych możemy dowiedzieć się m.in. z odcinka „Warszawa po kolei”. W materiale jest mowa o rozbiórce dawnego wiaduktu kolejowego i przygotowaniu miejsca na położenie nowych torów linii 506. W dalszej części pokazane są postępy w budowie przejścia podziemnego na wysokości obecnego przystanku PKP Gocławek. Peron zostanie przesunięty w kierunku centrum Warszawy i połączony z wiaduktem na ulicy Marsa. 

Wprawdzie w tym materiale nie pojawiła się informacja o naszych przejściach, mamy jednak nadzieję, że w kolejnym odcinku „Warszawa po kolei” będzie można usłyszeć więcej o konkretnym projekcie przejść. 

Kategorie: Olszynka